• log in
  • create an account

Recruitment for 2nd degree studies for the academic year 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

[ZS-UWSB] Finanse i rachunkowość

Details
Code ZS-UWSB-FIRII-S
Organizational unit [ZS-WSB] Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu Filia w Szczecinie
Field of studies Economics and Finance, finanse, bankowość, ubezpieczenia, finanse i controlling, Finance and Accounting, Finance and Accounting in Business
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle
Educational profile practical
Language(s) of instruction Polish
Duration 4 semestry
Recruitment committee address study@wsb.szczecin.pl
Office opening hours Poniedziałek - Piatek 09:00 - 17:00, Sobota 10:00 - 14:00
WWW address https://www.merito.pl/rekrutacja/krok1
Required document
  • Higher education
  Ask a question
There is currently no active phase.

Co zyskujesz studiując finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito?

Na zajęciach nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne oprogramowanie, które później wykorzystasz w pracy:

  • SAP (HANA/S lub BusinessOne) - oprogramowanie ERP do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem,
  • MS Power BI, Tableau - oprogramowanie do analizowania i wizualizacji danych, szczególnie dużych zbiorów,
  • StatisticaPłatnik ZUS, COMARCH ERP.

 

Masz dostęp do innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, m.in. elektronicznych podręczników do zajęć, które ułatwią Ci naukę oraz gier biznesowych. Jedną z nich jest „Czas na biznes” - symulacja przedsiębiorstwa uwzględniająca dział finansowy w przedsiębiorstwie, elementy związane z kredytami itp. Dodatkowo studenci mają dostęp do narzędzia REVAS - branżowych symulacji biznesowych, które są przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. 

 

Dzięki Partnerom biznesowym kierunku: Expander Advisors Sp. z o.o. oraz Demant, już w trakcie studiów masz możliwość odbycia cennych praktyk i staży dla studentów. To szczególnie istotne w Twoim dalszym rozwoju zawodowym. Program studiów magisterskich został opracowany we współpracy z firmą Expander Advisors sp. z o.o., która jest największą niezależną firmą doradztwa finansowego w Polsce. Dzięki temu na zajęciach poznasz m.in. najlepsze rozwiązania w dziedzinie finansów osobistych.

 

Zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale dzięki warsztatowej formie zajęćrealizowanym projektom czy case studies rozwiążesz realne problemy, a tym samym zdobędziesz praktyczne doświadczenie. Współpracujemy z uznanymi instytucjami świata finansów, organizując wspólnie wykłady gościnne i konferencje. Studenci FiR brali udział w wykładzie z Piotrem Tomaszewskim, Prezesem Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, w spotkaniu z dr inż. Jerzym Szkwarkiem, Prezesem Zarządu Grupy CSV oraz w konferencji edukacyjnej organizowanej przez Polską Agencję Nadzoru Audytowego

 

Korzystasz z doświadczenia specjalistów z zakresu finansów, doradców podatkowych, praktyków z zakresu księgowości, bankowości i ubezpieczeń. Indywidualnie kształtujesz swoją ścieżkę kariery, wybierając przedmioty specjalnościowe, które najbardziej Cię interesują.

 

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w kształceniu finansistów jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować Cię do prowadzenia własnej firmy i podjęcia pracy w międzynarodowych korporacjach, instytucjach finansowych, jednostkach administracji publicznej lub biurach rachunkowych.

 

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

  • Oceniać projekty gospodarcze oraz ryzyko inwestycyjne,
  • Samodzielnie rozliczać zobowiązania podatkowe.
  • Przetwarzać dane finansowe na potrzeby podejmowania decyzji zarządczych.
  • Analizować przepisy prawne oraz dokonywać analiz finansowych przedsiębiorstw.

 

 

Specjalności na tym kierunku: