• log in
  • create an account

Recruitment for 2nd degree studies for the academic year 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

[ONY-PWSZ] Architektura, stacjonarne, drugiego stopnia

Details
Code ONY-PWSZ-S2-AR
Organizational unit [ONY-PWSZ] Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
Field of studies Architecture
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle
Educational profile practical
Language(s) of instruction Polish
Duration 3 semestry, 1,5 roku
Recruitment committee address rekrutacja@pans.nysa.pl
Office opening hours poniedziałek - piątek, w godzinach 7.30 - 15.30
WWW address https://www.pans.nysa.pl
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (01.06.2023 08:00 – 17.07.2023 16:00)

Celem kształcenia na kierunku architektura jest przybliżenie i ostatecznie osiągnięcie ogólnej definicji, jaką jest „architektura”, a mianowicie dyscyplina organizująca i kształtująca przestrzeń w realnych formach, niezbędnych dla zaspokojenia materialnych, biologicznych, duchowych i użytkowych potrzeb człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

JAK UCZYMY?
Kształcenie opiera się na bezpośrednich kontaktach pomiędzy nauczycielem a studentem, na ugruntowanych już w historii edukacji związkach mistrz-uczeń. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, projektów, laboratoriów oraz seminariów. Studenci uczą się m.in. w pracowniach:

  • rysunku, malarstwa i rzeźby,
  • komputerowych - wyposażonych w oprogramowanie BIM, CAD i CAE,
  • wirtualizacji rzeczywistości - wyposażonej w specjalistyczne oprogramowanie wspomagające wirtualizację procesu projektowania, stacjonarną i mobilną głowicę do skanowania 3D obiektów i detali architektonicznych, stanowiska do wideoiluminacji form architektonicznych,
  • modelu architektonicznego - wyposażonej w sprzęt umożliwiający samodzielne opracowanie makiet obiektów architektonicznych (m.in.: frezarkę CNC, mini komorę lakierniczą wraz z zestawem sprężarek i aerografów, elektronarzędzia modelarskie do obróbki materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych),
  • laboratorium budownictwa ogólnego i materiałoznawstwa.

Ukończenie studiów II-ego stopnia wymagane jest do ubiegania się o uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w projektowaniu architektonicznym w Polsce.