• log in
 • create an account

Recruitment for 2nd degree studies

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

[PO-PUT] Mechanika i budowa maszyn

Details
Code PO-PUT-N2MiBM1
Organizational unit [PO-PUT] Poznan University of Technology
Field of studies Mechanika i budowa maszyn
Form of studies Part-time
Level of education Second cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Duration 2 years
Recruitment committee address study@put.poznan.pl
WWW address https://rekrutacja.put.poznan.pl
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
 • Phase 1 (11.08.2022 00:00 – 01.09.2022 23:59)

Rekrutacja na studia w Politechnice Poznańskiej jest prowadzona przez system rekrutacyjny dostępny pod adresem https://rekrutacja.put.poznan.pl

Jeśli masz w sobie “żyłkę” konstruktora i chcesz wiedzieć “jak to jest zrobione” -  ten kierunek jest właśnie dla CIEBIE!

Mechanika i budowa maszyn to strategiczny kierunek kształcenia, który zapoczątkował powstanie Politechniki Poznańskiej. Podczas studiów zdobędziesz  wszechstronne wykształcenie techniczne. MECHANIKA I BUDOWA MASZYN na Politechnice Poznańskiej to kierunek studiów, który wykształci Cię jako inżyniera mechanika m.in. na potrzeby Przemysłu 4.0, nowoczesnych sektorów technologicznych i konstrukcyjnych, w których stosuje się zaawansowane rozwiązania z branży IT, robotyzacji oraz projektowania w rzeczywistości wirtualnej. Studiując na tym kierunku uzyskasz umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Nauczysz się materiałoznawstwa, elektrotechniki i elektrotechniki. Poznasz systemy pomiarowe i narzędzia związane z procesem projektowania i symulacji komputerowych stosowanych w innowacyjnych przedsiębiorstwach.

Wiedza zdobyta  na studiach umożliwi Tobie projektowanie zaawansowanych konstrukcji oraz procesu ich wykonania uwzględniając aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Zadbasz również o ciągłość funkcjonowania nowoczesnych linii produkcyjnych.

Co nas wyróżnia? - Nowoczesne laboratoria, dzięki którym nie opowiadamy o mechanice i budowie maszyn, a pokazujemy ją w praktyce.

Kim jesteśmy? - Pasjonatami, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

DRUGI STOPIEŃ NIESTACJONARNE: 

CZAS TRWANIA STUDIÓW:

 • 2 lata (4 semestry)

SPECJALNOŚCI:

 • Diagnostyka maszyn i systemy pomiarowe,
 • Informatyzacja i robotyzacja wytwarzania,
 • Inżynieria mechaniczna,
 • Konstrukcja maszyn i urządzeń,
 • Technologia przetwarzania materiałów.

PREDYSPOZYCJE KANDYDATA: 

 • znajomość zagadnień z zakresu studiów pierwszego stopnia MECHANIKI I BUDOWY MASZYN
 • umiejętność rozwiązywania zagadnień technicznych w zakresie podstaw projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń
 • chęć uzyskania szczegółowej wiedzy na temat projektowania, eksploatacji maszyn i urządzeń oraz wytwarzania przeznaczonych dla nich komponentów

UZYSKANY TYTUŁ ZAWODOWY:

 • magister inżynier 

 

Na MECHANICE I BUDOWIE MASZYN będziesz miał m.in. takie przedmioty jak: kierunki rozwoju technologii bezubytkowych, tendencje w kształtowaniu ubytkowym wyrobów, modelowanie wspomagające projektowanie maszyn, zintegrowane systemy wytwarzania, CAD/CAM/CAE, techniki współrzędnościowe, dynamika maszyn, współczesne materiały inżynierskie i zasady ich doboru.

W zależności od wybranej specjalności możesz zdobyć wiedzę w zakresie diagnostyki maszyn, systemów pomiarowych, informatyzacji i robotyzacji, procesów wytwarzania, konstrukcji maszyn i urządzeń oraz wirtualnego projektowania.

Studia te kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera. Absolwenci studiów drugiego stopnia na kierunku MECHANIKA I BUDOWA MASZYN na Politechnice Poznańskiej są poszukiwanymi specjalistami w wielu przedsiębiorstwach, w szczególności zajmującymi się projektowaniem i wytwarzaniem maszyn i urządzeń, wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w procesach technologicznych i rozwiązaniami dla Przemysłu 4.0. Specjalistyczna wiedza pozwala na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Możesz również dalej zgłębiać swoją wiedzę w szkole doktorskiej.

 


Rekrutacja na studia w Politechnice Poznańskiej jest prowadzona przez system rekrutacyjny dostępny pod adresem https://rekrutacja.put.poznan.pl