• log in
  • create an account

Recruitment for 1st degree studies for the academic year 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Fizyka medyczna

Details
Code FZ-UZ-FIZM
Organizational unit [FZ-UZ] University of Zielona Góra
Form of studies Full-time
Level of education First cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 15
Duration 3 lata (6 semestrów)
Recruitment committee address rekrutacja@uz.zgora.pl
Office opening hours 9:00-13:00
WWW address http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
  Ask a question
There is currently no active phase.

Upcoming phases in this registration:
  • Phase 1 (01.10.2023 12:00 – 01.10.2023 23:59)

UWAGA

 

Obecnie nie trwają zapisy za pośrednictwem strony: ukraina.irk.edu.pl.

 

Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się elektronicznie wyłącznie przez system Rejestracji Internetowej Kandydatów:

5.png

 

STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA:

Zdobędziesz wiedzę z zakresu fizyki oraz jej technicznych zastosowań, gromadzenia i przetwarzania informacji oraz będziesz umiał korzystać z nowoczesnej aparatury pomiarowej. Wiedza ta umożliwi zdobycie kwalifikacji w zakresie technik diagnostycznej medycyny nuklearnej. Zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat obrazowania medycznego, poznasz podstawy fizyczne elektrokardiografii i elektroencefalografii oraz będziesz potrafić przeprowadzać i interpretować podstawowe analizy statystyczne wykorzystywane w naukach biomedycznych.

Możliwość zatrudnienia:

Celem kształcenia na kierunku fizyka medyczna jest dostarczenie wszechstronnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy jako fizyk medyczny w jednostkach ochrony zdrowia oraz w jednostkach naukowych. Po ukończeniu studiów będziesz mieć wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoczęcia specjalizacji z fizyki medycznej w pracowni radioterapii - najczęstszym miejscu zatrudnienia fizyka medycznego. Będziesz również gotowy do rozpoczęcia specjalizacji np. w pracowni elektroterapii, radiologii, ortopedii czy okulistyki.

PODSTAWOWE  INFORMACJE  REKRUTACYJNE: 


Zapisy na wszystkie kierunki oferowane na Uniwersytecie Zielonogórskim prowadzone są przez zewnętrzny serwis rekrutacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego w terminie: 1 sierpień - 13 wrzesień br. "https://webapps.uz.zgora.pl/rekrutacja/"