• log in
  • create an account

Recruitment for 1st degree studies for the academic year 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Filologia francuska z drugim językiem romańskim

Details
Code FZ-UZ-FILFR
Organizational unit [FZ-UZ] University of Zielona Góra
Form of studies Full-time
Level of education First cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 30
Duration 3 lata (6 semestrów)
Recruitment committee address rekrutacja@uz.zgora.pl
Office opening hours 9:00-13:00
WWW address http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
  Ask a question
There is currently no active phase.

Upcoming phases in this registration:
  • Phase 1 (01.10.2023 12:00 – 01.10.2023 23:59)

UWAGA

 

Obecnie nie trwają zapisy za pośrednictwem strony: ukraina.irk.edu.pl.

 

Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się elektronicznie wyłącznie przez system Rejestracji Internetowej Kandydatów:

2.png

STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA:

Po ukończeniu tego kierunku będziesz posiadać bardzo dobrą znajomość języka francuskiego wspartą wiedzą z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, historii Francji oraz kultury krajów frankofońskich. Dysponować będziesz rozwiniętą kompetencją komunikacyjną i interkulturową. Zajęcia w ramach specjalności translatorskiej wyposażą Cię w wiedzę z zakresu tłumaczeń pisemnych i ustnych oraz w umiejętności praktyczne, np. sporządzanie dokumentów urzędowych czy prowadzenie korespondencji formalnej i biznesowej.

Możliwość zatrudnienia:

Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł podjąć pracę w firmach francuskojęzycznych (m.in. francuskich, belgijskich, szwajcarskich) oraz polskich i międzynarodowych, współpracujących z kontrahentami frankofońskimi. Są to najczęściej przedsiębiorstwa spedycyjne i transportowe, biura tłumaczeniowe i agencje turystyczne. Możesz również znaleźć zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, mass-mediach, administracji samorządowej.

PODSTAWOWE  INFORMACJE  REKRUTACYJNE: 

 

 

 


Zapisy na wszystkie kierunki oferowane na Uniwersytecie Zielonogórskim prowadzone są przez zewnętrzny serwis rekrutacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego w terminie:  1 sierpień - 13 wrzesień br. "https://webapps.uz.zgora.pl/rekrutacja/"