• log in
  • create an account

Recruitment for 1st degree studies for the academic year 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

[FZ-UZ] Astronomia

Details
Code FZ-UZ-AST
Organizational unit [FZ-UZ] University of Zielona Góra
Field of studies Astronomy
Form of studies Full-time
Level of education First cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 15
Duration 3 lata (6 semestrów)
Recruitment committee address rekrutacja@uz.zgora.pl
Office opening hours 9:00-13:00
WWW address http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
  Ask a question
There is currently no active phase.

Upcoming phases in this registration:
  • Phase 1 (01.10.2023 12:00 – 01.10.2023 23:59)

UWAGA - Obecnie nie trwają zapisy za pośrednictwem strony: ukraina.irk.edu.pl gdyż  rekrutacja odbywa się elektronicznie wyłącznie przez system Rejestracji Internetowej Kandydatów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

5.png

STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA:

Zdobędziesz wiedzę z zakresu astrofizyki oraz wybranych dziedzin z zakresu fizyki. Będziesz posiadać umiejętność ścisłego opisu zjawisk astronomicznych, planowania, prowadzenia i analizy obserwacji astronomicznych, także z użyciem własnoręcznie stworzonego oprogramowania. Będziesz umiał gromadzić, przetwarzać oraz przekazywać informacje, znać język angielski na poziomie B2. Zdobędziesz umiejętności rozumienia i stosowania w praktyce zdobytej wiedzy, dokonywania ocen, formułowania sądów oraz komunikowania się.

Możliwość zatrudnienia:

Będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w instytucjach naukowo badawczych lub tych zajmujących się popularyzacją nie tylko astronomii (np. planetaria) ale także szeroko pojętych nauk ścisłych. W trakcie kształcenia, ze względu na specyfikę badań astrofizycznych duży nacisk kładziony jest na umiejętność samodzielnego programowania oraz wykorzystywania i tworzenia baz danych, przez co uzyskasz duże umiejętności przydatne w pracy w sektorze informatycznym.

PODSTAWOWE  INFORMACJE  REKRUTACYJNE: 

 

 


Zapisy na wszystkie kierunki oferowane na Uniwersytecie Zielonogórskim prowadzone są przez zewnętrzny serwis rekrutacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego w terminie: 1 sierpień - 13 wrzesień br. "https://webapps.uz.zgora.pl/rekrutacja/"