• log in
  • create an account

Recruitment for 1st degree studies

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

[SC-PCZ] Intelligent industry

Details
Code SC-PCZ-IP-D1
Organizational unit [SC-PCZ] Czestochowa University of Technology
Field of studies Materials Engineering, Intelligent industry
Form of studies Full-time
Level of education First cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Duration 3,5 years
Recruitment committee address ul. Dąbrowskiego 69, pokój 6A, 42-201 Częstochowa, iso@pcz.pl.
Office opening hours Poniedziałek-Piątek 8-14
Required document
  • Maturity or equivalent document
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (05.05.2022 00:00 – 30.09.2022 23:59)

INTELIGENTNY PRZEMYSŁ

W ramach kierunku zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym będziesz w stanie opracować i wdrożyć innowacyjne technologie oraz automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych. Będziesz potrafił efektywnie zarządzać zespołem, co jest niezbędne do rozwoju produktu, jak i wdrażania nowoczesnych technologii.
Kierunek Inteligentny Przemysł  przygotowuje absolwentów do realizacji zadań o charakterze techniczno-inżynieryjnym ukierunkowanych na inteligentną produkcję (Engineering 4.0). Jego ideą jest podniesienie poziomu informatyzacji przedsiębiorstw oraz uproszczenie obsługi i utrzymania produkcji. Praktyczne umiejętności pozyskasz podczas zajęć wyjazdowych oraz korzystając z szerokiej oferty praktyk i staży we współpracujących z Wydziałem przedsiębiorstwach.

ZAKRESY KSZTAŁCENIA:

  • Projektowanie i rozwój produktu
  • Nowoczesne procesy produkcyjne

 

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

Główne miejsca pracy absolwentów kierunku inteligentny przemysł to przedsiębiorstwa przetwórcze zorientowane na inteligentne technologie i innowacje. Absolwent posiada także wiedzę niezbędną do samodzielnego podjęcia aktywności gospodarczej. Połączenie wiedzy z zakresu automatyzacji, robotyki, wytwórstwa i przetwórstwa materiałów inżynierskich oraz technik zarządzania i kontroli jakości powoduje duże zapotrzebowanie na rynku pracy na tego typu specjalistów.