• log in
  • create an account

Recruitment for 1st degree studies

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Filologia francuska z drugim językiem romańskim

Details
Code FZ-UZ-FILFR
Organizational unit [FZ-UZ] University of Zielona Góra
Form of studies Full-time
Level of education First cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Duration 3 lata (6 semestrów)
Recruitment committee address rekrutacja@uz.zgora.pl
Office opening hours 9:00-13:00
WWW address http://rekrutacja.uz.zgora.pl/
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (01.10.2022 00:00 – 01.10.2022 23:59)

UWAGA

 

Obecnie nie trwają zapisy za pośrednictwem strony: ukraina.irk.edu.pl.

 

Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Zielonogórskim odbywa się elektronicznie wyłącznie przez system Rejestracji Internetowej Kandydatów:

Uniwersytetu Zielonogórskiego

 
Zapraszamy do rekrutacji w terminach 1.08 - 13.09.2022 r.

Absolwent studiów filologii francuskiej z drugim językiem romańskim ma bardzo dobrą znajomość języka francuskiego wspartą wiedzą z zakresu lingwistyki, literaturoznawstwa, historii i literatury Francji oraz kultury krajów frankofońskich. Potrafi zastosować nabyte sprawności językowe w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Jest przygotowany do samodzielnego uczenia się oraz systematycznego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych za pomocą nowoczesnych technologii informacyjnych.

Dzięki prowadzonej na kierunku specjalizacji translatorskiej opanował niezbędną podstawową wiedzę oraz umiejętności z zakresu teorii i praktyki przekładu. Potrafi wykonywać różnego typu tłumaczenia pisemne oraz ustne, zarówno specjalistyczne jak i literackie, z języka ojczystego na język francuski i odwrotnie. Zajęcia specjalizacyjne wyposażyły go również w umiejętności praktyczne, takie jak sporządzanie dokumentów urzędowych oraz prowadzenie korespondencji formalnej i biznesowej w języku francuskim, zwiększając jego szanse zatrudnienia na rynku pracy.

Dodatkowym atutem w przyszłej karierze społecznej i zawodowej absolwenta jest dobra znajomość wybranego drugiego języka romańskiego: włoskiego lub hiszpańskiego.

Absolwent filologii francuskiej znajduje pracę w różnego rodzaju firmach francuskojęzycznych (np. francuskich, belgijskich, szwajcarskich) oraz polskich i międzynarodowych, współpracujących
z kontrahentami frankofońskimi. Są to przede wszystkim przedsiębiorstwa spedycyjne
i transportowe, biura tłumaczeniowe oraz agencje turystyczne.

Uzyskany przez absolwenta tytuł licencjata umożliwia mu kontynuowanie studiów na poziomie magisterskim na wybranym uniwersytecie w Polsce, we Francji lub w innym kraju europejskim.

 

 


Zapisy na wszystkie kierunki oferowane na Uniwersytecie Zielonogórskim prowadzone są przez zewnętrzny serwis rekrutacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego w terminie 1.08 - 13.09.2022 r. "https://webapps.uz.zgora.pl/rekrutacja/"